Na pierwszy dzień rozpoczynających się 11 stycznia w Detroit targów motoryzacyjnych Lexus zapowiedział bezprecedensową premierę nowego samochodu.

Oficjalny komunikat umieszczony na witrynie internetowej japońskiego producenta samochodów luksusowych nie podaje nazwy modelu, jednak według obserwatorów rynku motoryzacyjnego na North American International Auto Show najprawdopodobniej zaprezentowana zostanie seryjna wersja sportowego coupe Lexus LC.

Jak podaje Motoring Australia, samochód ma zostać zaprezentowany w dwóch wariantach – z napędem konwencjonalnym i hybrydowym. Lexus LC 500 ma być wyposażony w znaną z modeli RC F i GS F pięciolitrową jednostkę benzynową z 10-biegową automatyczną przekładnią Aisin, zaś hybrydowy napęd Lexusa LC 500h o łącznej mocy 470 KM wykorzystywać będzie nowy, ponadtrzystukonny silnik V6 o pojemności skokowej 3,5 litra.

Protoplastą modelu LC jest samochód koncepcyjny LF-LC (skrót od Lexus Future Luxury Coupe), uhonorowany nagrodą Eyes on Design na North American International Auto Show w 2012 roku.

 

Źródło: www.lexus.com, www.motoring.com.au, www.lexus-polska.pl