Lexus opublikował nowe filmy, przedstawiające najważniejsze cechy pokazanego na Tokyo Motor Show 2015 koncepcyjnego samochodu Lexus LF-FC.

Flagowy samochód koncepcyjny Lexusa przykuwa uwagę już na pierwszy rzut oka dynamiczną sylwetką o wysmakowanej stylistyce i aerodynamicznych kształtach. Choć nadwozie pojazdu to czterodrzwiowy sedan, jego bryła ma lekkość i zwinność sportowego coupe.

Futurystyczna stylistyka samochodu jest ekspresją filozofii Lexusa „L-finesse”, co widać po charakterystycznej osłonie chłodnicy oraz innych elementach zewnętrznych takich jak światła. Świeżość designu i technologii zobaczymy też w ukierunkowanym na funkcjonalność i komfort wnętrzu.

Nowe technologie zastosowane w LF-FC najłatwiej zauważyć korzystając z urządzeń w kabinie samochodu. Nowatorski interfejs użytkownika interpretuje gesty – sterowanie wyposażeniem pojazdu nie wymaga dotykania paneli, pokręteł czy przełączników. Holograficzny obraz wyświetlany na centralnej konsoli podpowiada, jak sterować systemem audio czy klimatyzacją.

Sercem Lexusa LF-FC jest wysokowydajny system z ogniwami paliwowymi zasilanymi wodorem. Wytworzona przez nie energia porusza potężny silnik elektryczny napędzający tylne koła oraz dwa silniki elektryczne umieszczone w kołach przednich – LF-FC jest więc pojazdem z napędem na obie osie. Elementy układu napędowego rozmieszczono tak, by uzyskać idealne położenie środka masy samochodu – zestaw ogniw paliwowych znajduje się z tyłu, sterownik mocy z przodu, zbiorniki wodoru umieszczono pod kabiną w układzie litery T.

Samochód wyposażono w pakiet zaawansowanych technologii ułatwiających jego prowadzenie i zwiększających bezpieczeństwo czynne, obejmujący funkcje automatycznego prowadzenia z mechanizmami rozpoznawania sytuacji wokół pojazdu i podejmowania optymalnych decyzji w celu zminimalizowania możliwości zaistnienia wypadku.