Lexus zajął najwyższą pozycję wśród marek luksusowych w przeprowadzonym przez firmę analityczną J.D. Power badaniu niezawodności samochodów Vehicle Dependability Study. Japoński producent aut klasy premium zajmuje pierwsze miejsce w tym rankingu już po raz siódmy z rzędu.

Opracowywane przez J.D. Power co roku zestawienie Vehicle Dependability Study mierzy liczbę problemów zgłaszanych przez użytkowników samochodu w trzecim roku ich posiadania. W tegorocznym badaniu ankietowano posiadaczy aut z rocznika modelowego 2015. Niższa liczba w zestawieniu oznacza mniejszą liczbę problemów, a więc większą niezawodność.

Lexus uplasował się na szczycie zestawienia marek z wynikiem 99, przy średniej dla branży równej 142, zaś cztery modele Lexusa zajęły najwyższe miejsca w swoich kategoriach. Bestsellerowy crossover Lexus RX zwyciężył w kategorii Midsize Premium SUV z 83 punktami.

W klasie Midsize Premium Car najlepszy okazał się sedan Lexus GS z wynikiem 89. Nieobecny w Polsce, a popularny w USA sedan z napędem na przednie koła Lexus ES zajął pierwsze miejsce w kategorii Compact Premium Car, uzyskując wynik 91 punktów. Wreszcie kompaktowy, hybrydowy hatchback Lexus CT 200h z wynikiem 99 punktów zajął najwyższą pozycję w klasie Small Premium Car. Oprócz tego, popularny crossover Lexus NX zajął trzecie miejsce w kategorii Compact Premium SUV.

Warto zauważyć, że świetne wyniki samochody Lexusa zdobywają nie po raz pierwszy. Model RX zwyciężył w swej kategorii już po raz dziewiąty, GS po raz szósty, zaś dla modelu ES tegoroczne zwycięstwo było już siódmym z rzędu.